//Zwycięstwo Naduka i Lipińskiego
Naduk Lipiński

Zwycięstwo Naduka i Lipińskiego

Maciej Naduk i Mateusz Lipiński awansowali do drugiej rundy turnieju rozgrywanego w ramach Igrzysk Europejskich 2023. Biało-czerwoni pokonali w pierwszym swoim meczu parę z San Marino Edoardo Berardi / William Forcellini 6/3 6/4 .

Biało-czerwoni bardzo dobrze weszli w mecz, czego efektem było szybkie 3/0. Maciej Naduk i Mateusz Lipiński wygrali swoje podania, w międzyczasie przełamując serwis zawodnika z San Marino. W końcówce partii pojawiło się lekkie rozluźninienie, co przełożyło się na dwie szanse rywali na odłamanie. Na szczęście to im się nie udało. Polacy wygrali otwierającego seta 6/3.

W drugiej odsłonie naszym zawodnikom ponownie szybko udało się przełamać serwis przeciwników. Tę przewagę spokojnie dowieźli do końca i ostatecznie wygrali 6/3 6/4.

W drugiej rudziej Maciej Naduk i Mateusz Lipiński zmierzą się z rostawioną z numerem sześć francuską parą Adrien Maigret / Benjamin Tison.

Na tym samym korcie o awans powalczą również Jerzy Janowicz i Marcin Maszczyk, którzy zmierzą się z parą z Monako Benjamin Chavanis / Nicolas Fedoroff. Spotkanie rozpocznie się około godziny 15:00.

Około 14:30 swój mecz powinny rozpocząć mistrzynie Polski Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska. Na inaugurację powalczą z Estonkami – Emilu Hang / Nora Leinus. Druga nasza para kobieca Barbara Maciocha i Roksana Łukasiak rywalizację w Igrzyskach Europejskich rozpocznie jutro.