//Znamy drabinki Otwartych Mistrzostw Śląska
Otwrate Mistrzostwa Śląska

Znamy drabinki Otwartych Mistrzostw Śląska

Za nami losowanie drabinek Otwartych Mistrzostw Śląska, które w ten weekend odbędą się na nowo powstałym obiekcie padlowym w Tychach. To ostatni turniej eliminacyjny do Igrzysk Europejskich.

Turniej rozegrany zostanie w czterech kategoriach – Open, Kobiety, Mikst oraz Seniorzy 45+. Na czterech kortach klubu Padel Team Tychy zaprezentuje się ponad 50 par.

Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w kategorii Open, w której walka toczyć będzie się o ostatnią przepustkę do Igrzysk Europejskich. Ta prawdopodobnie przypadnie parze, która wygra Otwarte Mistrzostwa Śląska. Z udziału w turnieju zrezygnowali bowiem mistrzowie Polski – Maciej Naduk i Mateusz Lipiński, którzy zapewnili sobie już awans na europejski czempionat.

Walka o upragnioną kwalifikację rozegra się między trzema parami: Olech/Biliński, Maszczyk/Janowicz i Słowiński/Górka. Dwie pierwsze pary ze względu na rozstawienie z numerem 1 i 2, mogą się ze sobą spotkać dopiero w finale. Teoretycznie trudniejszą drabinkę mają Filip Olech i Gabriel Biliński, którzy w swojej połówce trafili na bezpośrednich rywali w walce o awans do IE – Oskara Górkę i Jakuba Słowińskiego.

Losowanie nie ma znaczenia. Jeśli chcemy zakwalifikować się na Igrzyska Europejskie to musimy wygrać cały turniej. Jestem pewien, że jeśli zagramy naszego padla, na dobrym poziomie to wygramy wszystkie mecze i awansujemy do Krakowa – zapewnia Filip Olech.

W rywalizacji kobiet wystąpi sześć par. Panie stoczą najpierw pojedynki grupowe, które wyłonią półfinalistki turnieju. W Tychach zabraknie obu par, które wywalczyły sobie już kwalifikację do Igrzysk Europejskich – Zofii Piórkowska i Aleksandry Rosolskiej oraz Barbary Maciochy i Roksany Łukasiaka.

Więcej o zasadach polskich eliminacji do European Games 2023 pisaliśmy tutaj.

Szczegółowa rozpiska gier dostępna na kluby.org.