//Znamy drabinki Międzynarodowych Mistrzostw Polski

Znamy drabinki Międzynarodowych Mistrzostw Polski

Za nami losowanie drabinek Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Padlu, które w ten weekend odbędą się w warszawskim klubie Padlovnia.

Turniej rozegrany zostanie w czterech kategoriach – Open, Kobiety, Mikst oraz Seniorzy 45+. Na ośmiu kortach stołecznego klubu zaprezentuje się blisko 70 par.

Pod nieobecność obrońców tytułu Macieja Naduka i Mateusza Lipińskiego, którzy w tym terminie wystąpią w CEPT Hungarian Master Challenge 2023, z numerem jeden w kategorii Open rozstawieni zostali Filip Olech i Gabriel Biliński. Ich najtrudniejszym rywalem w walce o awans do finału powinna być para Jakub Słowiński / Oskar Górka. Do drugiej połówki drabinki trafili rozstawieni z dwójką – Mateusz Miroński / Michał Reda oraz turniejowa trójka – Marcin Maszczyk / Jerzy Janowicz.

Do turnieju kobiet zgłosiło się pięć par. Panie wyłonią ostateczną kolejność grając systemem każdy z każdym. Głównymi faworytkami do zwycięstwa są obrończynie tytułu Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska.

W turnieju gry mieszanej mistrzynie Polski znalazły się na przeciwnych biegunach drabinki. Ola o końcowy triumfu powalczy w parze z Michałem Redą, a Zofia w duecie z Kamilem Grzybowskim. Wymienione pary spotkają się w niedzielnym finale?

W kategorii seniorzy 45+ wystąpi czternaście par. Z numerem jeden rozstawieni zostali Tomasz Jędrzejewski i Aleksander Piotrowski.

Szczegółowa rozpiska gier dostępna na kluby.org (kliknij).