//Ziętek i Gumiężna najlepsi w We Are Padel
wojciech-zietek-karolina-gumiezna

Ziętek i Gumiężna najlepsi w We Are Padel

Turniej mikstowy w kategorii B, to kolejna impreza zorganizowana przez We Are Padel dla klubowiczów. Ze zwycięstwa cieszyli się Karolina Gumiężna i Wojciech Ziętek.

Najlepszą pare turnieju wyłoniono grając systemem każdy z każdym. Komplet zwycięstw skompletowali na swoim koncie Karolina Gumiężna i Wojciech Ziętek. W najważniejszym spotkaniu turnieju, którego stawką były złote medale pokonali Katarzynę Fabjaniak i Macieja Hajduka. Mecz rozstrzygnął supertiebreak, grany na przewagi. Ostatecznie zakończył się on wynikiem 14:12. Trzecie miejsce zajęła para Anna Siwczak/Paweł Malewicz.

Karolinę zobaczyłem na korcie dwa tygodnie temu na Americano B2/B1. Od razu rzucił mi się w oczy jej fajny, niski, a zarazem dynamiczny serwis. Stwierdziłem, że z dobrym serwisem i opanowanymi przez nią wszystkimi elementami padlowymi, będzie jedną z lepszych dziewczyn w turnieju tej kategorii. Wiedziałem jednak, że Katarzyna, z którą grałem wcześniej w parze w lidze oraz Ania, też są mocne. – mówi nam Wojciech Ziętek. – Kluczem do zwycięstwa była konsekwentna realizacja planu taktycznego. Przy 40:40 była zasada, że grana jest złota piłka. Jeżeli dziewczyna miała serwis zagrywała na dziewczynę, a chłopak na chłopaka. W tych momentach starałem się przewidywać zagranie rywalki i przecinać akcję wolejem na siatce. To pozwoliło wygrać nam kilka ważnych gemów. – podkreśla.

W najbliższy weekend kolejne klubowe turnieje w We Are Padel, w kategoriach A2/B1, B2/B3 oraz C. Zapisy dostępne przez aplikację playtomic.