//Zatrzymani w drugiej rundzie
Polska Federacja Padla

Zatrzymani w drugiej rundzie

Na drugiej rundzie udział w turnieju FIP Promotion Diputacion Malaga w Torremolinos zakończyli Maciej Naduk i Mateusz Lipiński oraz Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska.

Mistrzowie Polski rozpoczęli rywalizację na kortach Villa Deportiva de Torremolinos od zwycięstwa nad rozstawioną z dziewiątką hiszpańską parą – Karlos Rodriguez Vidal / Antonio Alamillo Alcaide 7/6 6/4. Niestety w kolejnym pojedynku nie zdołali znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych Holendrów – Wernera Lootsma i Barta Van Opstala. Maciej Naduk i Mateusz Lipiński przegrali 4/6 4/6.

W mojej opinii zagraliśmy fatalny mecz. Nie wykorzystaliśmy w początkowej fazie spotkania okazji do przełamania, a potem nie byliśmy w stanie przeciwstawić się presji, którą nakładał na nas przeciwnik. Rywale przełamali nas tylko raz w każdym secie i to zadecydowało o ich wygranej. Musimy wziąć się w garść, bo ostatnie wyniki nie są satysfakcjonujące, a Igrzyska już za 4 tygodnie. – ocenia Mateusz Lipiński. – Mamy w planach jeszcze dwa turnieje i obóz przed Krakowem. Jestem pewien, że wyeliminujemy błędy i wrócimy na ścieżkę zwycięstw. – dodaje.

Na drugiej rundzie swój udział w turnieju zakończyły również Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska. Mistrzynie Polski nie miały szczęścia w losowaniu. W swoim pierwszym meczu zmierzły się z rozstawionymi z dwójką Hiszpankami – Loreną Vano i Loreną Alonso De Lera. Niestety pomimo ambitnej walki przegrały z miejscowymi zawodniczkami 2/6 2/6.

Nasza kadra przebywająca na zgrupowaniu w Marbelli ma przed sobą ostatni dzień treningów pod okiem Guillermo Demianiuka. Jutro (28 maja) nasi padliści i padlistki, przygotowujący się do Igrzysk Europejskich w Krakowie wrócą do Polski.