//W Szczecinie rywaliazują o Puchar Babolata
PUCHAR BABOLATA POLSKIEJ FEDERACJI PADLA

W Szczecinie rywaliazują o Puchar Babolata

W szczecińskiej Fabryce Energii odbył się drugi w tym roku klubowy turniej z serii Puchar Babolata PFP Fabryki Energii. Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach seniorskich i dwóch juniorskich.

W kategorii Open A triumfowała przygotowująca się do Igrzysk Europejskich w Krakowie Barbara Maciocha. Jej partnerem był Tomasz Tobiański. W finale po niezwykle zaciętym pojedynku pokonali faworyzowaną parę Piotr Chomicki / Tomasz Gustowski (6/7 6/0 10/5). Na najniższym stopniu podium stanęli Paweł Bilicki i Bartosz Wesołek.

Barbara-Maciocha Tomasz-Tobiański Piotr-Chomicki Tomasz-Gustowski

W turnieju kategorii B po Puchar Babolata sięgnęli Sebastian Kachnowicz i Tomasz Wilkanowski, którzy w najważniejszym meczu turnieju pokonali parę Dominik Grabowski / Ireneusz Maciocha. Triumfatorzy wykazali się nie lada spokojem i doświadczeniem, bowiem zdołali wyciągnąć wynik, mimo iż w pewnym momencie przegrywali 3/6 3/5. Ostatecznie doprowadzili do super tie-breaka, którego rozstrzygnęli na własną korzyść.

Bardzo wyrównany był także mecz o trzecie miejsce. Ostatecznie Tomasz Grochowski / Marcin Markiewicz wygrali z Danielem Kaimem i Piotrem Herdzikiem 2/6 6/2 10/5. Szczegółowe wynki dostępne na platformie kluby.org.

Sebastian-Kachnowicz Tomasz-Wilkanowski Dominik-Grabowski Ireneusz-Maciocha

W Szczecinie skutecznie zaszczepiają miłość do padla wśród najmłodszych. W dwóch turniejach skierowanych do dzieci udział wzięło ponad dwudziestu zawodników i zawodniczek. Tak duże zainteresowanie to efekt regularnych zajęć Padel Kids oraz Letnich Warszatów Rakietowych, które odbywają się w Fabryce Energii.