//Zagrali w eliminacjach WPT
naduk-lipiński-wpt

Zagrali w eliminacjach WPT

Maciej Naduk i Mateusz Lipiński wystąpili w eliminacjach do turnieju Finland Padel Open, rozgrywanego w ramach cyklu World Padel Tour.

Po bardzo dobrych występach w europejskich turniejach, Maciej Naduk i Mateusz Lipiński postanowili sprawdzić swoje siły w turnieju rangi World Padel Tour. Biało-czerwoni wystąpili w eliminacjach do Finland Padel Open, który rozgrywany jest w Tampere.

W wyniku losowania trafili na hiszpańską parę Adrián Marqués Berdonce / Jaime Fermosell Delgado (odpowiednio 67. i 91. w rankingu światowym). Polacy przegrali z faworyzowanymi rywalami 4/6 3/6, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Zdobyte doświadczenie na najwyższym poziomie powinno zaprocentować w kolejnych turniejach.

Trafiliśmy na mocną hiszpańską parę rozstawioną w eliminacjach z numerem pięć. Oczywiście w turnieju tej rangi nie ma już szansy na łatwych przeciwników. Co prawda przegraliśmy w dwóch setach, ale czuliśmy, że rozegraliśmy naprawdę dobre spotkanie. W pierwszych gemach meczu daliśmy się trochę zaskoczyć tempem i agresją gry przeciwników, ale w dalszej części spotkania odnaleźliśmy już swój rytm gry i zdołaliśmy kilka razy przełamać przeciwników. Każdy turniejowy mecz z rywalami na takim poziomie jest dla nas cennym doświadczeniem. Staramy się wyciągnąć z nich jak najwięcej na przyszłość. – podkreśla Maciej Naduk.

Mateusz Lipiński ma nadzieję, że to nie ostatni turniej WPT, w którym wezmą udział w tym roku.

To był bardzo wyrównany mecz. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie o wyniku zadecydowała jedna złota piłka. Jesteśmy zadowoleni z naszej gry. Czuliśmy, że gramy jak równy z równym przeciwko dwóm zawodnikom z pierwszej setki WPT, a to dobry prognostyk na przyszłość. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie WPT w tym roku w którym będziemy brać udział. – zaznacza „Polish Hammer”.