//Silesia Padel Tour II w Tychach za nami

Silesia Padel Tour II w Tychach za nami

38 par wzięło udział w turnieju Silesia Padel Tour II – Head Cup, który odbył się w miniony weekend na kortach klubu Padel Team Tychy. Zawodnicy rywalizowali o zwycięstwo w trzech kategoriach – Open A, Open B1/B2 i Mikst.

W pierwszej najsilniej obsadzonej kategorii triumfowali Tomasz Hamulski i Tomasz Malmiga. W najważniejszym meczu turnieju pokonali po super tie-breaku parę Paweł Adamik / Adrian Sobczak 6/3 2/6 12:10. To właśnie to spotkanie zdaniem Hamulskiego było dla nich najtrudniejsze.

Rewelacyjny turniej dużo dobrej gry w związku z tym, że zgłosiło się bardzo dużo mocnych par. Najtrudniejszy był finał. Bardzo równy mecz, w którym o zwycięstwie decydowała jedna piłka. Popełniliśmy o jeden błąd mniej i dlatego to my, a nie oni cieszyliśmy się ze zwycięstwa. – ocenia zwycięzca turnieju.

Trzecie miejsce zajęli Bartosz Panek i Alberto Martinez, którzy w meczu o brąz wygrali z Mateuszem Kordzikowskim i Adamem Pajestką 6/3 6/3.

W kategorii B1/B2 najlepsze okazały się panie – Monika Laska i Aleksandra Kołodziej. W finale pokonały w dwóch setach Piotra Swaryczewskiego i Jana Kanię 6/3 6/3. W meczu o trzecie miejsce również górą były kobety. Karolina Szczepanik i Sandra Tatarczyk-Piecha wygrały z Aleksandrem Balonem i Józefem Hewlikiem 6/3 6/2.

W turnieju par mieszanych triumfowali Monika Laska i Michał Bara. Drugie miejsce zajęli Karolina Szczepanik i Michał Gryszka, a trzecie Aleksandra Kołodziej i Aleksandar Naydenov.

Pełne wyniki dostępne są na platformie kluby.org (kliknij tutaj).