//Rywalizacja w hiszpańskim klimacie

Rywalizacja w hiszpańskim klimacie

W warszawskim klubie Padlovnia odbył się turniej Sangria Padel Cup, w prawdziwie hiszpańskim klimacie. Zawodnicy w przerwie między meczami mogli posilić się paellą, a po rywalizacji odpocząć i porozmawiać przy szklance sangrii.

Na ośmiu kortach padliści rywalizowali o zwycięstwo w czterech kategoriach. W najbardziej prestiżowej – kategorii A, zwycieżyli Mateusz Miroński i Albert Chudy. W finale pokonali w dwóch setach hiszpańską parę Ignacio Romero De Avila / Alberto Romero De Avila. Trzecie miejsce zajął duet Tomasz Jędrzejewski / Tomasz Sarnecki.

Kategoria A Sangria Padel Cup

W kategorii B triumfowali Bartosz Panek i Raniero Bongiovanni, którzy po niezwykle zaciętym finałowym pojedynku wygrali z Hiszpanami Pedro Martinez / Ignacio Ramirez. Zwycięzcę tego meczu wyłonił super tie-break, rozgrywany na przewagi. Na najniższym stopniu podium stanęli Bartłomiej Jankowski i Juliusz Madej.

Kategoria B Sangria Padel Cup

Najlepszą parę w kategorii C wyłoniono grając systemem każdy z każdym. Zdecydowanie najwyższy poziom zaprezentowali Mikołaj Dragović i Jorge Cano, którzy wygrali wszystkie swoje mecze, nie tracąc choćby jednego seta. Drugie miejsce zajęła para Adam Sobstyl / Marta Calvo, a trzecie Paweł Mączka / Michał Śliwa.

Kategoria C Sangria Padel Cup

W turnieju mikstowym najlepszy okazał się duet Karolina Gumiężna / Chu Tien. W finale w dwóch setach wygrali z parą Izabela Słomka / Tomasz Słomka.

Kategoria Mikst Sangria Padel Cup

Szczegółowe wynki dostępne na platformie kluby.org