//Rozegrano I Otwarty Turniej Klubowy by Padel Heroes
Otwarty Turniej Klubowy by Padel Heroes

Rozegrano I Otwarty Turniej Klubowy by Padel Heroes

Reprezentanci Łodzi triumfowali w najwyższej kategorii A podczas I Otwartego Turnieju Klubowego by Padel Heroes, który odbył się 17 czerwca w Warszawie.

W warszawskim klubie Padlovnia rozegrano pierwszy Otwarty Turniej Klubowy by Padel Heroes. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: Open A, Open B i Open C. Turniej odbywał się w ramach cyklu turniejów Polskiej Federacji Padla, dzięki czemu zawodnicy zyskali kolejne punkty w oficjalnym rankingu. Sponsorem nagród w turnieju był sklep DoPadla.pl.

W Kategorii Open A po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu triumfowali Mateusz Cłapa i Piotr Holwek z Łodzi. W finale zmierzyli się z parą Mateusz Miroński i Wiktor Figiel. Łodzianie oddali pierwszego seta z wynikiem 4/6, jednak w drugim już pewnie wygrali 6/2. W efekcie zwycięzce meczu wyłonił supertiebreak, który po zaciętej walce zakończył się wynikiem 12:10 dla Cłapy i Holwka. Na najniższym stopniu podium stanęli Michał Sikorski i Marcin Morawski, którzy pokonali parę Szymon Wójcik-Witanowski i Thomas Le Large 6/2 6/4.

Mateusz-Cłapa Piotr-Holwek

W kategorii B Open pewne zwycięstwo wywalczyli Wojciech Ziętek i Damian Mularczyk. W finale zwyciężyli 6/3 6/4 z parą Michał Rogalski i Mateusz Dubowski.  Trzecie miejsce zajęli Jan Groblewski i Michał Pankowski pokonując jedyną mikstową parę w tej kategorii- Katarzynę Fabjaniak i Witolda Baranowskiego 6/3 5/7 10:5.

Wojciech-Ziętek Damian-Mularczyk.

Kategoria C cieszyła się dużym powodzeniem wśród pań. Aż dwie z nich zajęły miejsca na podium. Zwyciężyła para Aleksandra Chmielarska i Raffaele Perra pokonując w finale parę Adam Sobstyl / Igor Mironowicz 6/4 6/7 10:6. Trzecie miejsce zajęli Katarzyna Wąsek i Szymon Olejniczak, którzy po zaciętym meczu wygrali z Sonią Graban i Michałem Śliwą 5/7 6/4 10:7.

Aleksandra-Chmielarska Raffaele-Perra

To pierwszy turniej organizowany w ramach nowopowstałej inicjatywy PADEL HEROES, czyli pierwszej ogólnopolskiej, ponadklubowej ligi padla w Polsce. W ramach ligi padliści podzieleni są poziomami na określone ligi – Hades, Ziemia, Olimp – a kobiety mają dedykowaną ligę Ateny. Ideą ligi jest umożliwienie rywalizacji indywidualnej – gracze mogą grać w stałych parach, ale też dowolnie dobierać się w zespoły. W każdym meczu zdobywają punkty do oficjalnego rankingu Polskiej Federacji Padla. Więcej informacji nt. ligi i kolejnych turniejów na facebookowym profilu PadelHeroes.