//Porażka w półfinale w Zurychu
Jerzy Janowicz Aitor Garcia

Porażka w półfinale w Zurychu

W półfinale turnieju FIP RISE w Zurychu, Jerzy Janowicz i Aitor Garcia przegrali z hiszpańsko–portugalską parą Manuel Prado Prego / Miguel Oliveira 5/7 6/3 4/6.

W otwierającej partii Jerzy Janowicz i Aitor Garcia mieli wiele problemów z utrzymaniem własnego serwisu. Przy stanie 2:3, obronili trzy break pointy. W kolejnym gemie ponownie musieli bronić się przed przełamaniem. Także i tym razem udało im się uniknąć straty serwisu. Manuel Prado Prego i Miguel Oliveira wreszcie dopięli swego i ostatecznie wygrali pierwszego seta 7:5.

Janowicz i Garcia znakomicie rozpoczęli drugą odsłonę półfinałowego pojedynku. Dzięki dwóm szybkim przełamaniom, wyszli na prowadzenie 4:1. Co prawda rywalom udało się odrobić jedno z nich, ale to było wszystko na co w tym secie pozwolił im Jerzyk ze swoim hiszpańskim partnerem.

Trzeci set dostarczył wiele emocji. W piąty gemie polsko-hiszpańska para mając wynik 40:0 przy własnym serwisie, przegrała cztery kolejne punkty z rzędu. Janowicz i Garcia zdołali odrobić straty (4:4), niestety chwilę później ponownie przegrali gema przy własnym podaniu. Manuel Prado Prego i Miguel Oliveira nie pozostawili im złudzeń na ponowne odłamanie. Hiszpanie wygrali przy własnym serwisie do 0 i to oni zameldowali się w finale turnieju.

Współpraca Jerzego Janowicza z Aitorem Garcią na kortach w Zurychu wyglądała bardzo dobrze. Zobaczymy czy zawodnicy stworzą stałą parę czy był to tylko jednorazowy występ.