//Porażka po dwóch tie-breakach
maszczyk janowicz

Porażka po dwóch tie-breakach

Jerzy Janowicz i Marcin Maszczyk przegrali po niezwykle zaciętym meczu z Belgami-  Jerome’em Peetersem i Francois Azzolą 6/7 6/7 i odpadli z turnieju mężczyzn na Igrzyskach Europejskich.

Mecz trzymał w napięciu do samego końca. W obu setach do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Niestety oba padły łupem Belgów.  Jerome Peeterse i Francois Azzola mogli zakończy pierwszą partię nieco wcześniej, ale nie wykorzystali dwóch break-pointów, które mieli przy stanie 5/4. W kolejnym gemie serwisowym Polaków mieli trzecią piłkę setową, ale biało-czerwoni ponownie ją obronili. W tie-breaku górą byli przyjezdni, którzy wygrali go do 3.

Drugi set rozpoczął się po myśli Janowicza i Maszczyka, którzy po przełamaniu serwisu rywali wyszli na prowadzenie 2:0. W ostatnim momencie seta Peeterse i Azzola zdołali odłamać (4/5) i podobnie jak w pierwszym secie, zwycięzcę wyłonił tie-break. W nim ponownie lepsi okazali się zawodnicy z Belgii.

Dla Jerzego Janowicza to nie koniec walki o medale Igrzysk Europejskich. Jutro w parze z Aleksandrą Rosolską powalczy o awans do półfinału w turnieju gry mieszanej. Ich rywalami będzie hiszpańska para Araceli Maria Martinez / David Gala, która rozstawiona została z numerem drugim.