//Koniec nadziei na medale
janowicz rosolska ćwierćfinał

Koniec nadziei na medale

Koniec nadziei na medale naszych padlistów na Igrzyskach Europejskich. Aleksandra Rosolska i Jerzy Janowicz przegrali w ćwierćfinale z hiszpańską parą Maria Araceli Martinez/David Gala 3/6, 5/7.

Po wczorajszych meczach w grze o medale pozostał jedynie duet Aleksandra Rosolska / Jerzy Janowicz. Biało-czerwoni stali przed trudnym zadaniem. W pojedynku, którego stawką był awans do półfinału zmierzyli się z rozstawionymi z numerem drugim Hiszpanami.

W pierwszym secie młodzi zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego 17-letni David i 22-letnia Maria grali szybko i zdecydowanie. To pozwoliło im przełamać serwis naszej pary i wyjść na prowadzenie 5/3. Potwierdzili je w kolejnym gemie, który wygrali przy swoim podaniu do 0.

W drugim secie biało-czerwoni byli równorzędnym rywalem dla hiszpańskiej pary. Wydawało się, że będą w stanie doprowadzić do trzeciej partii. W końcówce Martinez i Gala zdołali po raz drugi w tym meczu przełamać serwis Polaków i podobnie jak w otwierającej odsłonie wygrali gem przy własnym serwisie do zera. Tym samym przypieczętowali awans do najlepszej czwórki turnieju mikstowego..

Po trzech dniach rywalizacji na kortach w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym, padliści przeniosą się na Rynek Główny w Krakowie, gdzie w sobotę i w niedzielę rozegrane zostaną półfinały i finały Igrzysk Europejskich. Niestety bez udziału Polaków.