//Polacy wystąpili w Mistrzostwach Europy Weteranów
Kadra Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Padlu

Polacy wystąpili w Mistrzostwach Europy Weteranów

500 zawodników z 17 krajów przybyło do Ciudad Deportiva Camilo Ciano w La Nucia, by wziąć udział w FIP Senior European Championships. Wśród nich była trzynastoosobowa reprezentacja Polski.

Do Hiszpanii udali się: kategoria Weteran – Michał Kolarczyk, Wojciech Dworzyński (40+), Przemysław Bielawski, Bartłomiej Jankowski (45+), Tomasz Bogucki, Krzysztof Stenzel (50+), kategoria Super Weteran – Leszek Ojrzyński, Leszek Orłowski (50+), Krzysztof Kałuża, Ireneusz Maciocha (55+), Janusz Hentosz, Juliusz Madej i Stanisław Bogucki (60+).

W Mistrzostwach Europy Weteranów zawodnicy rywalizowali o drużynowe zwycięstwo w dwóch kategoriach – Weteran (40+, 45+, 50+) i Super Weteran (50+, 55+ i 60+). Mecz składał się z trzech meczów, po jednym z każdej kategorii wiekowej.

W młodszej kategorii biało-czerwoni zajęli trzynaste miejsce na szesnaście drużyn. W fazie grupowej przegrali z Brytyjczykami (0:3), Duńczykami (1:2) i późniejszymi zwycięzcami turnieju Hiszpanami (0:3). W kolejnym meczu nasza reprezentacja przegrała z Holendrami 0:3. Złą passę przerwali w meczu z Litwinami, który wygrali 2:1. Takim samym rezultatem zakończył się pojedynek z zespołem z Izraela.

Nie zrobiliśmy żadnej niespodzianki in plus, ani też niespodzianki in minus. Przed turniejem realnie określaliśmy nasze szanse, znając siłę poszczególnych drużyn. Nie było szans na lepszy wynik w fazie grupowej, w której graliśmy z mistrzami świata Hiszpanami czy Anglikami, którzy wystawili w składzie zawodników z przeszłością w World Padel Tour. Nawet jeśli pojechalibyśmy możliwie najmocniejszym składem, nie bylibyśmy w stanie awansować z tej grupy. – ocenia mistrz Polski w kategorii 45+ Przemysław Bielawski.

W kategorii Super Senior, Polacy uplasowali się na czternastym miejscu (rywalizowało 15 drużyn). W fazie grupowej biało-czerwoni przegrali z Duńczykami (0:3), Portugalczykami (0:3) i Austriakami (1:2). Nasi reprezentanci nie znaleźli również sposobu na Brytyjczyków (0:3) i Finów (0:3), z którymi zmierzyli się w fazie pucharowej.

Podczas Mistrzostw Europy Seniorów FIP rozegrano również turniej Open dla par w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najlepiej z naszych wypadli Janusz Hentosz i Juliusz Madej, którzy jako jedyni mogą pochwalić się zwycięstwem w swoim pierwszym meczu. Zawodnicy rywalizujący w kategorii 60+ pokonali austryjacką parę Johannes Fröhlich / Anton Wilhelmer 6/1/ 6/2.