//Polacy trenują z mistrzami Balearów na Majorce
padelcamp.pl

Polacy trenują z mistrzami Balearów na Majorce

Odbyły się już cztery edycje padelcamp.pl na Majorce, organizowane przez Fundację Espanola z Gliwic. Dzięki tej inicjatywie polscy padliści mają okazję uczestniczyć w profesjonalnych treningach na hiszpańskiej wyspie z najlepszymi katalońskimi trenerami.

W obozach jesienią 2022 i wiosną 2023 wzięło udział już ponad 50 polskich zawodników. Co istotne w wyjeździe może wziąć udział każdy, niezależnie od poziomu prezentowanych umiejętności. Na Majorkę z Fundacją Espanola przyjechały osoby, które pierwszy raz trzymały rakietę w ręce, zawodnicy i trenerzy klubowi, a także reprezentanci Polski.

Ważnym uczestnikiem pierwszego padelcamp.pl był znany dziennikarz sportowy Tomasz Smokowski, który jest jednym z promotorów padla w Polsce.

Treningi na profesjonalnym poziomie

Mistrzowie Balearów to nie chwyt marketingowy. Treningi faktycznie prowadzą JuanDa Perez i Javi Roman. Trenerzy w swojej karierze zawodniczej rywalizowali na arenie narodowej w Hiszpanii, a także wygrywali turnieje międzynarodowe. Javi zajmuje się padlem ponad 20 lat, a JuanDa jest jeszcze bardziej doświadczony. Trenerzy przygotowują najlepszych zawodników m.in. ze Skandynawii do zbliżających się Igrzysk Europejskich ale potrafią także przeprowadzić początkujących graczy przez pierwsze kroki w padlu, dostosowując poziom treningu do obecnych umiejętności każdego zawodnika.

Wycisk i chill

Korty do padla, słoneczko, temperatura ponad 20 stopni, plaża czy hotelowy basen… czego chcieć więcej? Tym bardziej, że obozy odbywają się w czasie, gdy w Polsce pogoda nie rozpieszcza. Ale to nie są wakacje all inclusive! Trzeba wylać trochę potu na treningach żeby później schłodzić się w basenie, gdyż w trakcie 4 dni treningowych na kortach uczestnicy spędzili co najmniej 17 godzin. W trakcie obozu oprócz treningów porannych, popołudniami zorganizowano codzienne gry sparingowe i turnieje w formule Americano i Mexicano. Wielu zawodników skorzystało z okazji i rozegrało swoje mecze przeciwko rywalom z Włoch, Szwecji, Hiszpanii czy Estonii godnie nas reprezentując.

Klimat wydarzenia dobrze oddaje film z pierwszej edycji: