//Biało-czerwoni poznali rywali
kadra polski padel

Biało-czerwoni poznali rywali

Za nami losowanie drabinek turnieju padla, rozgrywanego w ramach Igrzysk Europejskich 2023. Zawodnicy przystąpią do rywalizacji o medale już jutro.

Biało-czerwoni mogą być zadowoleni z losowania. Żadna z par w pierwszej rundzie nie trafiła na rozstawionych rywali.

Maciej Naduk i Mateusz Lipiński rozpoczną turniej od pojedynku z reprezentantami San Marino – Edoardo Berardi / William Forcellini. Rywalem drugiej naszej męskiej pary – Jerzy Janowicz / Marcin Maszczyk będą Benjamin Chavanis i Nicolas Fedoroff z Monako.

Pełna drabinka męska dostępna tutaj (kliknij).

Mistrzynie Polski Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska na inaugurację zmierzą się z Estonkami – Emilu Hang / Nora Leinus. Druga nasza para – Barbara Maciocha / Roksana Łukasiak o awans do kolejnej rundy powalczy z Austriaczkami – Barbara Prenne / Anna Schmid.

Pełna drabinka żeńska dostępna tutaj (kliknij).

W ćwierćfinale mecze z faworytami

Szczęścia w losowaniu nie miały za to pary mieszane – Jerzy Janowicz / Aleksandra Rosolska i Maciej Naduk / Zofia Piórkowska. Już w pierwszej rundzie zmierzą się z mocnymi rywalami, odpowiednio Bram Meijer / Stephanie Weterings (Holandia) i Carolina Orsi / Giulio Graziotti (Włochy). Potencjalnymi przeciwnikami w ćwierćfinale będą dwie najwyżej rozstawione pary – Araceli Maria Martinez / David Gala i Noa Canovas / Daniel Santigosa (obie z Hiszpanii).

Pełna drabinka gry mieszanej tutaj (kliknij).

Mecze pierwszej rundy rozegrane zostaną jutro i w czwartek na kortach w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym, które powstały specjalnie na tę okazję. Transmisje z meczów można będzie śledzić na stronie internetowej TVP Sport.

Plan gier na środę (kliknij tutaj)