//Pławski singlowym mistrzem Warszawy
Singlowe-Mistrzostwa-Warszawy-w-Padla

Pławski singlowym mistrzem Warszawy

Dziesięciu zawodników wzięło udział w pierwszych Singlowych Mistrzostwach Warszawy w Padlu (kategoria B). Tytuł wywalczył Michał Pławski.

Turniej rozegrano w klubie InterPadel, który jako jedyny w Warszawie posiada korty do gry singlowej w padla. W porównaniu do standardowego kortu jest on węższy o 4 metry (6 metrów szerokości). Długość jest taka sama i wynosi 20 metrów.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem turnieju był Michał Pławski, który odniósł pięć przekonywujących zwycięstw – trzy w fazie grupowej, a następnie w półfinale i finale. W najważniejszym meczu Singlowych Mistrzostw Warszawy pokonał Krzysztofa Bodarskiego 6/1 6/2.

Receptą na sukces była spokojna gra i pewność swoich umiejętności w obronie. Gra singlowa bardzo mi odpowiada, uderzając każdą piłkę można łatwiej niż w grze podwójnej wejść w odpowiedni rytm. Podoba mi się to, że masz stuprocentowy wpływ na wynik. – mówi nam zwycięzca turnieju, Michał Pławski.

Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Skrzypczak, który w meczu o trzecie miejsce wygrał z Robertem Dembele 6/4 6/1.

Szczegółowe wyniki dostępne na platformie kluby.org.