//Piórkowska i Rosolska w półfinale!
Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska

Piórkowska i Rosolska w półfinale!

Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska we wspaniałym stylu awansowały do najlepszej czwórki finałowego turnieju German Padel Tour rozgrywanego w Düsseldorfie . W ćwierćfinale mistrzynie Polski pokonały niemiecką parę Dana Ackermann/Silke van den Berg 6/0 6/2.

Nasze reprezentantki nie pozostawiły złudzeń miejscowym zawodniczkom. Po pierwszym secie wygranym do zera, w drugim również kontrolowały wydarzenia na korcie i ostatecznie odniosły pewne zwycięstwo.

W turnieju wystąpiły trzy zagraniczne zawodniczki. Polki jako jedyne mogą pokrzyżować plany gospodyń, bowiem na ćwierćfinale udział w turnieju zakończyła pochodząca z Argentyny Victoria Correa Merlassino.

W półfinale rywalkami Zosi Piórkowskiej i Aleksandra Rosolskiej będą Claudia Pöggeler i Katrin Bäcker.

Znam jedną z nich. Grałam przeciwko niej dawno temu. Była albo wciąż jest w kadrze Niemiec. Z jej partnerką nie miałam okazji spotkać się na korcie. Zapowiada się trudne spotkanie. Na pewno trzeba będzie grać cierpliwie i wystrzegać się błędów. – mówi nam Zosia Piórkowska.

Półfinał z udziałem naszej pary będzie można obejrzeć jutro (26.03) na żywo na kanale Spontent na Twichu. Start o godzinie 11:00.

Fot: https://www.instagram.com/zosiapiorkowska/