//Piórkowska i Rosolska drugie w GPT
Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska padel

Piórkowska i Rosolska drugie w GPT

W najważniejszym meczu turnieju finałowego German Padel Tour, Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska przegrały z niemiecką parą Victoria Kurz / Denise Höfer 6:7 2:6.

Pierwszy niezwykle zacięty set rozstrzygnął dopiero tie-break. W nim lepsze okazały się Niemki.
W trzecim gemie drugiego seta, miejscowe zawodniczki znalazły sposób na serwis Aleksandry Rosolskiej. Przełamanie potwierdził udanym gemem serwisowym i w tym momencie prowadziły już 3:1. Po chwili znalazły również sposób na wygranie gema, w którym zagrywała Zosia Piórkowska. W nim do rozstrzygnięcia potrzebna była złota piłka. Podobna sytuacja miała miejsc w kolejnym gemie. Tym razem ponownie górą były Victoria Kurz i Denise Höfer. Ostatecznie Niemki wygrały drugą partię 6:2 i cały mecz 2:0.

To był fajny mecz, na pewno uczy. Dziewczyny robiły presję, co przekładało się na zbyt częste błędy z naszej strony, bo „za dobrze chce się zagrać”, a „nic nie chcą oddać za darmo”. Bardzo dobrze się broniły przy naszych atakach, a z drugiej strony grały ”niewygodną piłkę”, z której ciężko było zrobić im krzywdę. Ale takich meczów potrzebujemy żeby robić progres. – podsumowuje Aleksandra Rosolska.

W dwóch poprzednich meczach turnieju, mistrzynie Polski straciły zaledwie dwa gemy. W ćwierćfinale pokonały parę Dana Ackermann / Silke van den Berg 6:0 6:2, a w półfinale nie dały żadnych szans innemu niemieckiemu duetowi – Claudia Pöggeler / Katrin Bäcke 6:0 6:0.