//Pierwsze rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Śląska
Otwarte Mistrzostwa Śląska w Padlu - Mikst

Pierwsze rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Śląska

Pierwszego dnia Otwartych Mistrzostw Śląsk w Padlu poznaliśmy rozstrzygnięcia w grze mieszanej oraz w kategorii Seniorzy 45+. W niedzielę ostateczną walkę o zwycięstwo stoczą zawodnicy z kategorii Open oraz kobiety.

Turniej rozgrywany jest na nowo powstałym obiekcie Padel Team Tychy, który dysponuje czterema zadaszonymi kortami. Podczas dwóch dni rywalizacji wyłonieni zostaną zwycięzcy czterech kategorii. O medale walczy ponad 50 par.

Pierwszego dnia zawodów rozegrano turniej mikstowy. Najlepsi w nim okazali się Monika Laska i Michał Bara. Drugie miejsce zajął duet Sandra Tatarczyk-Piecha / Michał Bartusek, a trzecie Izabela Słomka / Paweł Adamik.

Klucz do sukcesu – konsekwentna gra, wypełnianie założeń taktycznych i unikanie szalonych akcji nie przynoszących punktów. Monika ma jakieś 70 procent udziału w naszym zwycięstwie, ja starałem się nie przeszkadzać. Z całą pewnością pomogło nam wcześniejsze wspólne doświadczenie na korcie, dobre zrozumienie i wzajemne uzupełnianie się. – mówi nam Michał Bara.

Medale rozdano również w kategorii 45+. W rywalizacji seniorów triumfowali Tomasz Hamulski i Krzysztof Stefańczyk. W finale w dwóch setach pokonali duet Adam Pajestka / Marcin Rogowski (6/2 6/3). Po brązowe medale sięgnęli Jerzy Haberka i Artur Struzik, którzy w meczu o trzecie miejsce wygrali z parą Ireneusz Wroński / Piotr Skórski 6/4 7/6.

Było bardzo fajnie. Dużo grania w miłej atmosferze, bardzo dobry poziom. Ewidentnie wszyscy grają coraz lepiej. Sprzyja temu bardzo dobry kort i organizacja. – ocenia Krzysztof Stefańczyk.

W sobotę rozegrano również dwie rundy kategorii Open. W ćwierćfinale zgodnie z przewidywaniami zameldowały się między innymi trzy pary walczące o ostatnią przepustkę do Igrzysk Europejskich – Filip Olech / Gabriel Biliński, Marcin Maszczyk / Jerzy Janowicz i Jakub Słowiński/ Oskar Górka. Niedzielnym finał zaplanowano na godzinę 15:00.

Szczegółowe wyniki Otwartych Mistrzostw Śląska dostępne są tutaj.

foto: IG/Silesia Padel