//Padliści ślubowali w Krakowie
kadra polski w padlu

Padliści ślubowali w Krakowie

W krakowskim Muzeum Lotnictwa pierwsza grupa sportowców złożyła ślubowanie przed Igrzyskami Europejskimi 2023. Wśród nich byli padliści, którzy już w środę przystąpią do rywalizacji o medale.

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 100 zawodniczek i zawodników wraz ze sztabami szkoleniowymi. W poniedziałkowej uroczystości udział wzięli reprezentanci Polski w: boksie, koszykówce 3×3, piłce ręcznej plażowej, kajakarstwie, kolarstwie BMX, wspinaczce sportowej oraz padlu.

Życzę wam z całego serca, abyście w zdrowiu otworzyli „worek z medalami”. Trzymam za Was kciuki. Dajcie z siebie wszystko – mówił do zebranych prezes PKOl Radosław Piesiewicz.

Po odebraniu nominacji odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Potem w imieniu sportowców tekst ślubowania odczytała Iwona Niedźwiedź, reprezentantka Polski w piłce ręcznej plażowej. W imieniu sztabów szkoleniowych przyrzeczenie ze sceny złożył trener i koordynator przygotowań polskiej kadry w padlu, Władysław Średniawa.

Było to dla mnie niezwykłe wyróżnienie. Czułem się dumny ale i bardzo miło zaskoczony taką decyzją ze strony PKOLu. Na pewno zapamiętam to przeżycie jako coś wyjątkowego.- podkreśla Średniawa.

Padliści przystąpią do rywalizacji w środę rano. Dzień wcześniej odbędzie się losowanie drabinek.

W turnieju mężczyzn Polskę reprezentować będą Maciej Naduk i Mateusz Lipiński oraz Jerzy Janowicz i Marcin Maszczyk. W rywalizacji kobiet o medale powalczą Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska oraz Barbara Maciocha i Roksana Łukasiak. Dwie pary wystąpią również w turnieju mikstowym. Stworzą je Jerzy Janowicz i Aleksandra Rosolska oraz Maciej Naduk i Zofia Piórkowska.

Transmisje z meczów można będzie śledzić na antenach TVP oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

fot: Marcin Potrzebowski oraz Instagram