//NOX Liga Mexicano w Interpadlu
Ligi NOX Mexicano!

NOX Liga Mexicano w Interpadlu

Za nami trzy z czterech turniejów cyklu NOX Liga Mexicano, organizowanego wspólnie przez klub Interpadel oraz markę NOX. W najbliższą sobotę odbędzie się ostatnia runda.

NOX Liga Mexicano to cykl czterech turniejów padla, rozgrywanych w sobotnie poranki w formacie Mexicano. Rozgrywki prowadzone są w kategoriach B3/C oraz B1/B2.
Format Mexicano polega na grze do 21 punktów łącznie (np. 11:10, 13:8 lub 15:6) w systemie tie break.

Podczas jednej edycji turnieju odbywa się około 10 rund gier. Zawodnicy dobierani są do następnych meczów na podstawie zdobytych punktów z każdej rozgrywki. System ustawia przeciwników odpowiednio do zdobyczy punktowej. W ten sposób po pierwszych rundach rozgrywki poziom się wyrównuje i czyni turniej bardziej zaciętym. Po każdej rundzie wyniki wpisywane są do systemu, który sumując punkty przypisuje graczy do danego kortu i w ten sposób tworzy kolejną rundę rozgrywek. Małe punkty z każdej rundy sumują się do rankingu dużego turnieju, więc każdy najmniejszy punkt się liczy i może zaważyć o losach wygranej. – mówi manager klubu Interpadel w Warszawie, Jakub Słowiński.

Zawodnicy z największą liczbą małych punktów na koniec każdej edycji, dostają 25 punktów do rankingu głównego całego cyklu. Kolejne miejsca wiążą się z odpowiednio mniejszą liczbą punktów. Zwycięzcą całego cyklu zostaje osoba, która uzyska największą liczbę punktów w klasyfikacji ogólnej.

Nagrodą główną Ligi Mexicano jest voucher o wartości 500zł na produkty NOX. Atrakcyjne nagrody otrzymują także pozostali zawodnicy zajmujący miejsce na podium. Dodatkowo w każdym z czterech cykli za zajęcie miejsc 1-3, na graczy czekają piłki oraz owijki, również od firmy NOX.

NOX Liga Mexicano to nie tylko rywalizacja o wysokie miejsca i nagrody rzeczowe, ale również świetny sposób na spędzenie sobotniego przedpołudnia w gronie innych padlowych pasjonatów.

Zawodnicy, którzy chcą poznać format Mexicano mogą wziąc udział w ostatnim turnieju cyklu, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Zapisy dostępne przez aplikację playtomic.

Najlepsi zawodnicy trzeciej rundy NOX Liga Mexicano w kategorii B1/B2

Najlepsi zawodnicy trzeciej rundy NOX Liga Mexicano w kategorii B3/C.