//Niezwykle ciekawy czwartek (plan gier)
kadra polski padel

Niezwykle ciekawy czwartek (plan gier)

Przed nami niezwykle ciekawy dzień na Igrzyskach Europejskich. Dzisiaj biało-czerwoni powalczą o awans do ćwierćfinału w turnieju męskim, kobiecym i w grze mieszanej.

Jako pierwsze na kortach w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym  obserwować będziemy Barbarę Macioche i Roksane Łukasiaka, które w ramach pierwszej rundy zmierzą się z Austriaczkami – Barbara Prenne / Anna Schmid. Spotkanie zaplanowane jest jako drugie na korcie numer 1. Start około godziny 10:00. Jeśli naszym padlistkom uda się awansować do ćwierćfinału, około godziny 16:30 powalczą na tym samym korcie z Belgijkami – Wyckaert / Mestach.

Pozostali nasi reprezentanci pojawią się na kortach popołudniu. Tuż po godzinie 13:00 o awans do ćwierćfinału powalczą nasze miksty. Na korcie numer 1, Maciej Naduk i Zofia Piórkowska zmierzą się z włoskim duetem Carolina Orsi / Giulio Graziotti. W tym samym czasie na korcie numer 3 rywalizować będą Jerzy Janowicz i Aleksandra Rosolska, którzy zmierzą się z holenderską parą Bram Meijer / Stephanie Weterings.

Późnym popołudniem oczy fanów padla w Polsce zwrócone będa szczególnie na kort numer 2, gdzie o awans do ćwierćfinału powalczą obie męskie pary. Około godziny 16:30 rozpocznie sie mecz Janowicz / Maszczyk – Peeters / Azzola (Belgia). Po nich na kort wejdą Maciej Naduk i Mateusz Lipiński, którzy zmierzą się z z rozstawioną z czwórką francuską parą Maigret / Tison.

Najdłużej czekać będziemy na pojedynek 1/8 finału turnieju kobiet z udziałem Zofii Piórkowskiej i Aleksandry Rosolskiej. Ich rywalkami będą Weterings / Koek z Holandii. Jest to ostatni mecz na korcie numer 3.

Mecze można oglądać na stronie internetowej TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej (kliknij).

Plan gier na czwartek