//Nasi zagrają w Rumunii
central european padel tour - rumunia

Nasi zagrają w Rumunii

Troje biało-czerwonych wystąpi w CEPT Romanian Challenge 2023, który rozpocznie się już jutro (21.04). Dzięki wysokiemu rozstawieniu, nasi reprezentanci pojawią się na kortach Baza Sportiva Padel Center w Timisoarze, dopiero w sobotę.

W rywalizacji mężczyzn wystąpi Mateusz Lipiński, który wspólnie z Maciejem Nadukiem jest liderem cyklu Central European Padel Tour. Tym razem nie zagrają ze sobą w duecie. Partnerem „Polish Hammera” będzie trzeci w tej klasyfikacji Chorwat Arthur Vašarević. Turniejowa jedynka rozpocznie zmagania od drugiej rundy. Ich rywalem będzie jedna z miejscowych par Cătălin Tropin / Bristan Bogdan lub Lucian Perescu / Andreas Niemersheim.

W weekend cel jest tylko jeden – zwycięstwo i utrzymanie pozycji numer 1 cyku CEPT . Na papierze jesteśmy zdecydowanymi faworytami i zamierzamy pokazać, że rozstawienie z numerem 1 zobowiązuje. Arthur napisał do mnie z pytaniem czy nie chciałbym zagrać, ponieważ jego stały partner niestety nie może wystąpić w turnieju, a że jestem w tej samej sytuacji, to zgodziłem się z nim zagrać. Z Arthurem znamy się długo, graliśmy przeciwko sobie w meczu o brązowy medal Pucharu Europy w Lizbonie czy w finale ostatniej edycji turnieju CEPT w Zagrzebiu. Wiemy czego możemy się po sobie spodziewać i myślę, że stworzymy dobrą parę – mówi nam Mateusz Lipiński.

Z szansami na podium

W turnieju kobiet wystąpią mistrzynie Polski – Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska. Nasze panie rozpoczną rywalizację od pojedynków grupowych.

Znamy trzy zawodniczki, spośród dwóch rozstawionych par. Ze wszystkimi z nich miałyśmy już okazję zagrać i jak dotąd spotkania kończyły się naszym zwycięstwem. Z pozostałych zawodniczek znamy jedynie Czeszkę, z którą dotąd również nie przegrałyśmy. Mecze mają być rozgrywane na kortach otwartych, co na pewno będzie sprawiało dodatkową trudność, zważywszy na zmienne warunki atmosferyczne – wiatr, słońce, brak punktu odniesienia w postaci sufitu oraz fakt, że praktycznie cały rok gramy na kortach krytych. Na pewno ważny będzie pierwszy mecz podczas którego zetkniemy się z nowymi warunkami. Jeśli zagramy solidnie, starannie, starając się dostosować możliwości do warunków, myślę że są spore szanse powalczyć o podium. Jedziemy z dobrym nastawieniem i chęcią walki. – zapowiada Zofia Piórkowska.

Cała nasza trójka znalazła się na oficjalnym plakacie zapowiadającym turniej CEPT Romanian Challenge 2023.