//Najlepsi w Polish Padel Tour – Super Seria

Najlepsi w Polish Padel Tour – Super Seria

Jerzy Janowicz / Marcin Maszczyk (Open), Zofia Piórkowska / Aleksandra Rosolska (Kobiety), Aleksander Piotrowski / Tomasz Jędrzejewski (Seniorzy 45+) i Zofia Piórkowska / Dominik Błażejczyk (Mikst) to zwycięzcy pierwszego powakacyjnego turnieju Polish Padel Tour – Super Seria.

Areną zmagań najlepszych padlistów i padlistek w Polsce był warszawski klub InterPadel. W kategorii Open wystąpiło dwadzieścia par. W finale zgodnie z przewidywaniami spotkali się Jerzy Janowicz i Marcin Maszczyk z Maciejem Nadukiem i Mateuszem Lipińskim. Panowie stworzyli niesamowite widowisko. Emocje, jakie towarzyszyły temu pojedynkowi idealnie odzwierciedla wynik 6/7 7/6 7/6. Tym razem górą byli Janowicz i Maszczyk.

Mecz trwał 2 godziny i 40 minut. W drugim secie odrobiliśmy cztery piłki meczowe. W tie-breaku było już 4:6, ale zdołaliśmy wyciągnąć wynik. – podkreśla Maszczyk.

Jerzy Janowicz wygrał z najbardziej utytułowaną parą w Polsce drugi raz z rzędu. Miesiąc wcześniej dokonał tego w parze z Gabrielem Bilińskim w finale turnieju Veneto Padel Cup.

Niezwykle zacięte było również spotkanie o trzecie miejsce, którego zwycięzcę wyłonił dopiero super tie-break. W nim Wojciech Szczęsny i Mateusz Miroński okazali się lepsi od Dominika Błażejczyka i Łukasza Cyrańskiego (1/6 7/5 10:8).

W turnieju kobiet obyło się bez niespodzianek. Na najwyższym stopniu podium stanęły Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska. W finale zmierzyły się z byłymi znakomitymi tenisistkami Agnieszką Radwańską i Martą Domachowską. Mistrzynie Polski wygrały 6/2 7/6. Obie pary przebrnęły przez wcześniejsze fazy turnieju bez przegranego seta.

W spotkaniu o trzecie miejsce Katarzyna Krajowska i Wiktoria Falandysz pokonały parę Bogusława Brzdąkiewicz / Patrycja Koźluk 6/0 6/1.

W turnieju seniorów 45+ wystąpiły cztery pary. Ostateczną kolejność wyłoniły grając systemem każdy z każdym. Triumfatorami tej kategorii z kompletem zwycięstw na koncie zostali Aleksander Piotrowski i Tomasz Jędrzejewski. Drugie miejsce zajęli Tomasz Bogucki i Krzysztof Stenzel, a trzecie Bartłomiej Jankowski i Juliusz Madej.

W rywalizacji par mieszanych najlepsi okazali się Zofia Piórkowska i Dominik Błażejczyk. W finale wygrali z duetem Ada Gorczyńska / Karol Szurmiak 6/1 6/3. Na najniższym stopniu podium stanęli Maria Kopyt i Jakub Oraczewski, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali duet Patrycja Koźluk / Michał Buze 6/4 1/6 11:9.

Pełne wyniki dostępne są na platformie kluby.org (kliknij tutaj).