//Naduk i Lipiński ponownie najlepsi w Gdańsku
II Ogólnopolski Turniej Padla w Gdańsku

Naduk i Lipiński ponownie najlepsi w Gdańsku

Pierwsze urodziny Centrum Sportowego Padbox świętowano na sportowo, podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Padla w Gdańsku.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach – Open A i Open B. Łącznie na kortach usytuowanych przy Polsat Plus Areny w Gdańsku zaprezentowało się 25 par. Zawodnicy rozegrali 53 mecze, 132 sety, 928 gemy i 6 super tibreaków.

Był to nasz drugi turniej rangi ogólnopolskiej, a czwarty w ogóle. Porównując do ubiegłorocznego turnieju z okazji otwarcia, wydaje mi się, że organizacyjnie poszliśmy bardzo do przodu. Mecze rozgrywane były na trzech kortach, wszystko szło zgodnie z harmonogramem. Wciąż zbieramy doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości, w postaci jeszcze lepszych turniejów. Pogoda dopisała, humory i nastroje również. Takie połączenie sprawiło, że atmosfera była wspaniała i nie zabrakło sportowych emocji. – mówi nam Ewa Matyjek.

W sobotnim turnieju kategorii A, podobnie jak przed rokiem triumfowali Maciej Naduk i Mateusz Lipiński. Mistrzowie Polski w finale pokonali rozstawionych z dwójką Filipa Olecha i Gabriela Bilińskiego 6/4 6/2. Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Miroński i Albert Chudy, którzy w meczu o trzecie miejsce wygrali po trzysetowym boju z parą Mateusz Kamiński / Maciej Kos (3/6 6/1 6/4).

W niedzielę rozegrano turniej kategorii Open B. Najlepsi okazali się w nim Mikołaj Fanslau i Piotr Smagowski. W finale po wyrównanym meczu pokonali parę Mateusz Kaminski / Filip Sowiński 6/3 2/6 7/5. Niezwykle zacięty był również pojedynek o trzecie miejsce. Ostatecznie wywalczyli je Tomasz Szołtys i Łukasz Cichocki, którzy po super tie-breaku wygrali z Bartoszem Żebrowskim i Antonim Wilkiem (3/6 6/3 11/9).

Szczegółowe wynki dostępne na platformie kluby.org.