//Mistrzynie Polski w finale GPT
Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska

Mistrzynie Polski w finale GPT

Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska pokonały niemiecką parę Claudia Pöggeler/Katrin Bäcker 6/0 6/0 i awansowały do finału turnieju German Padel Tour, rozgrywanego w Düsseldorfie.

W rozmowie z nami przed półfinałowym meczem Zosia Piórkowska spodziewała się trudnej przeprawy. Tak jednak nie było. Nasze zawodniczki rozpoczęły mecz od przełamania serwisu rywalek, wygrywają złoty punkt. Następnie pewnie wygrały swój serwis. Trzeci gem również powędrował na konto Polek, które znalazły sposób na serwis Claudia Pöggeler. Dobrą grę kontynuowały do końca seta, czego najlepszym potwierdzeniem jest wynik 6/0.

Druga partia miała niemal identyczny przebieg. Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska bezsprzecznie panowały na korcie i ostatecznie nie oddały przeciwniczkom nawet gema.

Rywalkami mistrzyń Polski w meczu o złote medale będzie lepsza para z pojedynku Victoria Kurz / Denise Höfer – Chiara Kampschulte / Milla Blaschke.

Finał turnieju kobiet z udziałem naszej pary będzie można obejrzeć na żywo na kanale Spontent na Twichu. Start o godzinie 15:00.

Polub nas na FB i bądź na bieżąco z wydarzeniami na padlowych kortach: