//Mistrzynie Polski triumfują na Litwie
Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska

Mistrzynie Polski triumfują na Litwie

Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska wygrały turniej Cupra Padel Cup, który odbył się w dniach 13-14 maja w klubie Tennis Space w Kownie.

Mistrzynie Polski rozegrały na Litwie trzy spotkania. Wszystkie z nich rozstrzygnęły w dwóch setach. Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska pokonały dwie miejscowe pary Auksė Mačiulaitytė / Ieva Čeilutkaitė (7/6 6/3) i Rasa Butrimaitė / Viktorija Banaiytytė (6/4 7/5) oraz hiszpański duet Marta Medina-Bocos Pijoan / Irene Manzano Illescas (6/3 6/4).

Na turniej Cupra Padel Cup na Litwie zdecydowałyśmy się już jakiś czas temu. Uznałyśmy, że jest to dobra okazja, żeby spróbować swoich sił w meczach z innymi parami kobiecymi niż w Polsce. Jesteśmy bardzo zadowolone z turnieju, nie tylko z powodu zwycięstwa. Byłyśmy dobrze zgrane i udało nam się wykorzystać umiejętności i wiedzę taktyczną nabyte podczas wcześniejszego zgrupowania w Alicante. Każdy mecz to kolejne doświadczenie zwłaszcza w obliczu zbliżających się Igrzysk Europejskich. – mówi nam Zosia Piórkowska.

To kolejny triumf Polek na Litwie. W lutym tiumfowały w tym samym klubie w turnieju rangi FIP Promotion.