//Mistrzowie Polski trzeci na Węgrzech
maciej-naduk mateusz-lipinski

Mistrzowie Polski trzeci na Węgrzech

Maciej Naduk i Mateusz Lipiński uplasowali się na najniższym stopniu podium w turnieju CEPT Hungarian Master Challenge 2023. W meczu o trzecie miejsce pokonali rumuńsko-węgierską parę Armand Baboian / Andre Biro.

Mistrzowie Polski w błyskawicznym tempie przebrnęli przez dwa pierwsze pojedynki na kortach Stream Padel Club Bravos w Szentendre. Na inaugurację rozbili mołdawską parę Cătălin Tropin / Evghenii Plugariov 6/0 6/0. W kolejnym spotkaniu oddali zaledwie trzy gemy Węgrom László Imre / Peter Nagy (6/2 6/1).

Zwycięską serię naszej pary przerwali w półfinale Chorwaci Matija Selak / Karlo Suevich. Maciej Naduk i Mateusz Lipiński przegrali po zaciętym pojedynku 3/6 4/6. To niepowodzenie powetowali sobie w meczu o trzecie miejsce. W dwóch setach rozprawili się z rumuńsko-węgierskim duetem Armand Baboian / Andre Biro 6/4 7/6.

Przeciwnicy w półfinale przyjęli skuteczną strategie, grali pewnie przy siatce i bardzo dobrze smeczowali. Czuliśmy wsparcie kibiców tu na miejscu i tym bardziej żałujemy, że nie udało nam się wygrać tego meczu i zagrać w finale. Mecz o trzecie miejsce był już pod kontrolą. – mówi nam Maciej Naduk.