//Mistrzowie i mistrzynie Polski z awansem do Igrzysk Europejskich
Naduk Lipiński Janowicz Maszczyk Olech Biliński

Mistrzowie i mistrzynie Polski z awansem do Igrzysk Europejskich

Mateusz Lipiński i Maciej Naduk oraz Aleksandra Rosolska i Zofia Piórkowska zwyciężyli w IV Polish Padel Tour, rozgrywanym w warszawskim klubie Padlovnia. Obie pary zapewniły sobie awans do Igrzysk Europejskich.

Przez dwa dni nowo powstały obiekt przy ulicy Karnawał w Warszawie, tętnił życiem. Na czterech kortach zaprezentowało się blisko 120 zawodników. W najbardziej prestiżowej kategorii Open A triumfowała para Mateusz Lipiński / Maciej Naduk. W finale mistrzowie Polski pokonali duet Filip Olech / Gabriel Biliński 6:2 6:4.

Prawdopodobnie nie był to nasz najlepszy turniej, ale cieszymy się z tego, że utrzymaliśmy poziom w ważnych momentach. Kluczowe punkty pozwoliły nam wygrać wszystkie mecze. Już ćwierćfinał był sporym wyzwaniem. Później najtrudniejszy mecz turnieju – półfinał, przeciwko parze Maszczyk / Janowicz. Na pewno na ich korzyść przemawiały nowe korty, gdzie piłka odbija się trochę niżej niż na pozostałych obiektach. Po pierwszym przegranym secie, udało nam się odnaleźć trochę lepszy rytm, dzięki czemu czuliśmy więcej spokoju w grze. Bardzo dobrze zagraliśmy w super tie-breaku. W finale udało nam się narzucić nasz styl gry, właściwie od początku do końca meczu. – mówi nam Maciej Naduk.

Zwycięstwo w turnieju dało mistrzom Polski awans do Igrzysk Europejskich. Przepustkę do udziału w European Games 2023 wywalczyły również Aleksandra Rosolska i Zofia Piórkowska, które okazały się najlepsze w rywalizacji kobiet. W najważniejszym spotkaniu turnieju wygrały ze znanymi tenisistkami Agnieszką Radwańską i Martą Domachowską 6:2 6:1.

W ramach IV Polish Padel Tour rozegrane zostały w Padlovnii również turnieje Open w kategorii B i C. W pierwszym z wymienionych triumfowała para Bartosz Panek / Szymon Wójcik-Witanowski. W finale po zaciętym meczu pokonali duet Wojciech Dworzyński / Maciej Krajowski 6:4 7:5. W kategorii C najlepsi okazali się Marc Sanchez i Mauro Dias, którzy w najważniejszym meczu turnieju wygrali z damsko-męskim duetem Martyna Olech / Janusz Olech 6:4 6:2.

Szczegółowe wyniki dostępne na kluby.org.

Awans do Igrzysk Europejskich uzyskają po dwie najlepsze pary męskie i kobiece. Ostatnim turniejem eliminacyjnym do European Games 2023 będą Otwarte Mistrzostwa Śląska w Padlu, które odbędą się na kortach PadelTeam w Tychach (15-16 kwietnia).

Najlepsi zawodnicy kategorii Open A w IV Polish Padel Tour

Naduk Lipiński Janowicz Maszczyk Olech Biliński