//Mateusz Lipiński trzeci w CEPT Romanian Challenge
Mateusz Lipiński

Mateusz Lipiński trzeci w CEPT Romanian Challenge

Mateusz Lipiński grając w parze z Chorwatem Arthurem Vašarevićem zajął trzecie miejsce w CEPT Romanian Challenge 2023. „Polish Hammer” utrzymał pozycję lidera cyklu Central European Padel Tour.

Mistrz Polski jechał do Timisoary z jasnym celem – zwycięstwo w turnieju. W zrealizowaniu tego zadania miał pomóc mu Chorwat Arthur Vašarević, który zaproponowął mu wspólną grę.

Pierwszego dnia turnieju pomimo małych problemów z komunikacją na korcie, odnieśli dwa pewne zwycięstwa – nad parą mołdawsko-rumuńską Cătălin Tropin/Bristan Bogdan (6/2 6/0) i słowacką Miroslav Jantulík/Artem Dubrivny (6/4 6/2). To dało im awans do półfinału, w którym zmierzyli się z Chorwatami Matiją Selakiem i Karlem Suevichem.

Moim zdaniem jesteśmy faworytem. Jeżeli zagramy na 100% swoich możliwości, to powinniśmy dać radę, ale łatwo nie będzie. – mówił przed pojedynkiem Mateusz Lipiński.

Zgodnie z przewidywaniami spotkanie było niezwykle zacięte. Ostatecznie zwycięzcę pojedynku wyłonił super tie-break. W nim lepsi okazali się Selak i Suevich, którzy wygrali całe spotkanie 6/4 6/7 10:7.

Lipińskiemu i Vašareviciowi pozostała walka o trzecie miejsce w turnieju. W meczu, którego stawką były brązowe medale pokonali rumuńską parę Armand Baboian / Silviu Popescu 6/4 6/4.

Po turnieju w Rumunii, Mateusz Lipiński stał się samodzielnym liderem cyklu Central European Padel Tour.

Fot: centraleuropeanpadeltour