//Maszczyk i Janowicz z awansem (wideo)
Marcin Maszczyk Jerzy Janowicz

Maszczyk i Janowicz z awansem (wideo)

Marcin Maszczyk i Jerzy Janowicz wygrali Otwarte Mistrzostwa Śląska w Padlu i zapewnili sobie awans na Igrzyska Europejskie. Turniej odbył się na kortach nowo otwartego obiektu Padel Team Tychy.

Przed turniejem było jasne, że walka o ostatnią przepustkę na European Games 2023, rozegra się między trzema parami: Olech/Biliński, Maszczyk/Janowicz i Słowiński/Górka. W finale spotkały się dwie pierwsze z nich. Był to ich drugi pojedynek w cyklu Polish Padel – Go Olympics. Pierwszy zakończył się zwycięstwem pary Maszczyk/Janowicz 7/6 7/6. Tym razem ponownie byli górą. Wygrali 6/4 6/2.

W pierwszym secie było dość równo z delikatną przewagą na naszą korzyść, co skończyło się wygranym setem. W drugim chłopaki trochę zwolnili grę, a my wciąż zwiększaliśmy tempo. – opisuje Maszczyk.

Awans na Igrzyska Europejskie to efekt ponad półrocznych przygotowań. Maszczyk wziął udział we wszystkich turniejach cyklu, a Janowicz opuścił jeden z nich. Ostatecznie na ich łączny wynik – 1300 punktów, złożyły się: zwycięstwa w Polish Padel Tour: Super Seria (04-05.03 Warszawa, Interpadel) i Otwartych Mistrzostwach Śląska (15-16.04 Tychy, PadelTeam) oraz trzecie miejsce w IV Polish Padel Tour 2023 (01-02.04 Warszawa, Padlovnia).

Moje przygotowania zaczęły się już we wrześniu pod czujnym okiem Pawła Rzepeckiego i Krzysztofa Guzowskiego z easy clinic. Przede wszystkim odpowiedni tryb życia, sen, dobre odżywianie, odnowa biologiczna i fizjoterapia. Jak się ma już 40 lat to nie można sobie pozwolić na żadna taryfę ulgową, zwłaszcza przy prowadzeniu własnego biznesu i domu rodzinnego. Podstawą są oczywiście regularne treningi z partnerem. – mówi nam Marcin Maszczyk. – Przygotowań ciąg dalszy. Cel jest zawsze ten sam, zwycięstwo. – dodaje.

Trzecie miejsce w Otwartych Mistrzostwach Śląska zajęli Oskar Górka i Jakub Słowiński. W meczu, którego stawką były brązowe medale pokonali parę Michał Bartusek/Karol Krawczyński 6/1 6/3.

Szczegółowe wyniki Otwartych Mistrzostw Śląska dostępne są tutaj.

Mecz finałowy Maszczyk/Janowicz – Olech/Biliński

Już wcześniej awans na Igrzyska Europejskie zapewnili sobie Maciej Naduk i Mateusz Lipiński. Mistrzowie Polski zrezygnowali z udziału w turnieju w Tychach.

KLASYFIKACJA GENERALNA POLISH PADEL – GO OLYMPICS