//Maciocha i Łukasiak z awansem
Roksana-Łukasiak Barbara-Maciocha

Maciocha i Łukasiak z awansem

Barbara Maciocha i Roksana Łukasiak poszły w ślady swoich kolegów i koleżanek z kadry i awansowały do 1/8 finału turnieju rozgrywanego na Igrzyskach Europejskich. Szczecinianki wygrały z Austriaczkami Barbarą Prenne i Anną Schmid 6/2 7/5.

Polki przez cały mecz konsekwetnie realizowały założenia taktycze, które ustaliły współnie z Władysławem Średniawą. Grały bezpiecznie, starając się rozrzucać rywalki po korcie i to procentowało. Austryiaczki miały wyraźne problemy ze skończeniem ataku. Biało-czerwone wygrały otwierającą partię 6/2.

Szczenianki zostały przełamane na początku drugiego seta, ale na szczęście błyskawicznie odłamały. Dzięki dobrej grze doprowadziły do pierwszej piłki meczowej przy stanie 5/3. Niestety rywalki zdołały ją obronić, aby po chwili przełamać serwis Polek. Następnie Austryiaczki pewnie wygrały swojego gema i na tablicy wyników zrobił się wynik 5/5. Końcówka należała jednak do Barbary Maciochy i Roksany Łukasiak i to one zameldowały się w 1/8 finału.

Solidny pierwszy mecz w naszym wykonaniu. Przeciwniczki grały na różnym tempie przez, co musiałyśmy cały czas być czujne. Ciężki drugi set, ale koncentracja i wola walki doprowadziła nas do zwycięstwa. – podkreśla Roksana Łukasiak.

Polki czeka dzisiaj jeszcze drugi mecz, a jego stawką będzie awans do ćwierćfinału. Zmierzą się na tym samym korcie z rozstawionymi z numerem piątym Belgijkami – Heleną Wyckaert i An-Sophie Mestach. Spotkanie powinno rozpocząć się około godziny 16:30. Transmisja na na stronie internetowej TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej (kliknij).