//Liga Padla Mexicano by Babolat w Szczecinie

Liga Padla Mexicano by Babolat w Szczecinie

Trwa rywalizacja w najstarszej lidze padlowej w Szczecinie, Lidze Padla Mexicano by Babolat. W tym tygodniu najlepsi w swoich grupach okazali się: Tomasz Tobiański i Adrian Paluszkiewicz.

W grupie PRO zwyciężył Tomasz Tobiański. Drugie, i tym samym najwyższe miejsce w swojej historii startów zajął Claus Rasumussen. Trzeci był wracający do formy Ireneusz Maciocha.

W grupie średniozaawansowanej najwyższą formę podtrzymał Adrian Paluszkiewicz. Na drugim miejscu uplasował się gościnnie grający w niższej grupie Dominik Grabowski. Trzecia lokata przypadła szybko rozwijającemu się zawodnikowi Dawidowi Trzeźwińskiemu.

Liga Padla Mexicano, to jak dotychczas najpopularniejsza liga Padla w Szczecinie. Powstała na początku działania klubu, tj. ponad rok temu.

Ludzie nie do końca wiedzieli jak gra się w padla, nie było tylu zawodników, by tworzyć czwórki do gry. Liga, na którą zawodnicy zapisują się indywidualnie to był strzał w dziesiątkę. Uczestnicy ligi dołączali do grupy Whatsapp, na której umawiają się na grę. Umożliwia to regularna grę z innymi osobami na podobnym poziomie, poznanie nowych pasjonatów gry, szybki rozwój padlowej taktyki i wsparcie bardziej zaawansowanych zawodników. – mówi nam organizatorka Barbara Maciocha.

Aktualny sezon rozpoczął się po koniec stycznia i zakończy się czerwcowym turniejem Masters. Zawodnicy na każdej ligowej kolejce mają szansę wylosować miłe drobiazgi, np. koszulki lub breloczki, od sponsorów ligi- firmy Babolat i ośrodka Fabryki Energii.

Pod koniec sezonu zawodnicy z największą liczbą punktów wygrywają wartościowe vouchery na sprzęt do padla firmy Babolat. Jednak voucher o najwyższym nominale przypadnie najambitniejszemu zawodnikowi- za najlepszą frekwencję.

Kolejna ligowa kolejka już w przyszłą środę w Fabryce Energii. Zapisy dostępne na platformie bo5.pl