//Szybkie zwycięstwo pary Janowicz / Maszczyk
Janowicz Maszczyk

Szybkie zwycięstwo pary Janowicz / Maszczyk

Jerzy Janowicz i Marcin Maszczyk w błyskawicznym tempie rozprawili się z monakijską parą Benjamin Chavanis / Nicolas Fedoroff (6/2 6/2), tym samym zameldowali się w drugiej rundzie turnieju na Igrzyskach Europejskich 2023.

Oba sety miały podobny przebieg. Polacy bardzo szybko przełamywali serwis rywali, co pozwalało im na spokojną grę w dalszej części partii. Duże wrażenie na rywalach robiły mocne smecze Jerzego Janowicza, po których piłka wylatywała za kort. Ostatecznie wicemistrzowie Polski zarówno pierwszą, jak i drugą partię wygrali 6/2.

Dzięki temu zwycięstwu Janowicz i Maszczyk zameldowali się w drugiej rundzie turnieju. W niej zmierzą się z rozstawionymi z numerem osiem Belgami Jerome’em Peetersem i Francois Azzolą.

Rywalizacja o ćwierćfinał z udziałem co najmniej trzech polskich par odbędzie się jutro. Na ten sam dzień zaplanowano także 1/8 finału turnieju par mieszanych, w których udział wezmą dwie nasze duety – Aleksandra Rosolska / Jerzy Janowicz i Zofia Piórkowska / Maciej Naduk. Dokładny plan godzinowy nie jest na razie znany.