//Królak i Waśkiel zwyciężyli we Wrocławiu
Fiesta Padel Challenge Wrocław

Królak i Waśkiel zwyciężyli we Wrocławiu

Dziewięć par wzięło udział w pierwszym turnieju padla we Wrocławiu – Fiesta Padel Challenge, który odbył się w dniach 20-21 maja. Najlepsi okazali się Leszek Królak i Tomasz Waśkiel.

Zawodnicy rywalizowali na dwóch półpanoramicznych kortach z nawierzchnią Supercourt, które zostały oddane do użytku w październiku ubiegłego roku. W sobotę rozegrane zostały mecze fazy grupowej, a w niedzielę odbyła się ostateczna walka o zwycięstwo.

W najważniejszym meczu turnieju Leszek Królak i Tomasz Waśkiel pokonali w dwóch setach parę Gabriel Hentar / Grzegorz Święcicki 6/3 6/1. Na najniższym stopniu podium stanęli Daniel Spector i Demian Patricio Casas, którzy w argentyńsko-hiszpańskim pojedynku wygrali z duetem Filipe Nascimento / Javier Perez 6/1 6/4.

Dla nas jako organizatorów pierwszy turniej to przetarcie szlaku i okazja do zdobycia cennego doświadczenia. Teraz lepiej wiemy, ile zespołów jesteśmy w stanie ugościć na dwudniowym turnieju i ile czasu potrzeba na rozegranie poszczególnych etapów rywalizacji. Najważniejsze, że turniej odbył się w wspaniałej sportowej atmosferze. Kolejne edycje Fiesta Chellenger już wkrótce. – mówi nam Sebastian Krzyżanowski.

Turniej odbył się w klubie Fiesta Padel, który znajduje się w hali sportowej K69 Health&Performance przy ulicy Kozanowskiej 69.