//Koniec turnieju dla Naduka i Lipińskiego
naduk lipinski

Koniec turnieju dla Naduka i Lipińskiego

Maciej Naduk i Mateusz Lipiński przegrali w 1/8 finału z francuską parą Adrien Maigret / Benjamin Tison (6/7 4/6), tym samym pożegnali się z turniejem na Igrzyskach Europejskich.

Polacy przez cały mecz „gonili” wynik. W otwierającym secie zostali przełamani już na początku, ale dość szybko odrobili straty (3/3), Ostatecznie o zwycięstwie w tej partii zadecydował tie-break. W nim lepsi okazali się rozstawieni z czwórką Franzuci. Wygrali go do 4.

Podobny przebieg miała druga odsłona tego pojedynku. Po szybkim przełamaniu, trójkolorowi spokjnie zmierzali po końcowe zwycięstwo. Polacy zagrali wprost koncertowo w siódmym gemie, który wygrali przy serwisie rywali do 0. W końcówce Naduk i Lipiński mieli duże problemy z utrzymaniem własnego podania. Broniąc trzech break pointów zdołali jednak doprowadzić do remisu 4/4. Niestety kolejny gem serwisowy Polaków padł łupem Maigreta i Tisona, którzy wygrali tego seta 6/4 i cały mecz 2:0.’

Dla Macieja Naduka i Mateusza Lipińskiego to koniec marzeń o medalu Igrzysk Europejskich. Po dzisiejszym dniu w grze pozostał jedynie mikst Jerzy Janowicz / Aleksandra Rosolska.