//Kadrowicze rywalizują w Torremolinos

Kadrowicze rywalizują w Torremolinos

Podczas obozu przygotowawczego w Hiszpanii, trzy nasze pary przystąpiły do rywalizacji w turnieju FIP Promotion Diputacion Malaga w Torremolinos.

Jako pierwsi na kortach obiektu Villa Deportiva de Torremolinos pojawili się Marcin Maszczyk i Jerzy Janowicz, którzy musieli grać w eliminacjach. Niestety nie udało im się awansować do turnieju głównego. W decydującym meczu przegrali z Hiszpanami – Alejandro Zaragoza Madrid / Alejandro Correa 3/6 4/6. Wcześniej odnotowali zwycięstwo nad inną miejscową parą – Noe Sanchez Del Viejo / Rodrigo Aza Casaseca 7/6 6/1.

W turnieju głównym z powodzeniem rywalizują Maciej Naduk i Mateusz Lipiński. W pierwszej rundzie mistrzowie Polski pokonali rozstawioną z numerem dziewięć hiszpańską parę – Karlos Rodriguez Vidal / Antonio Alamillo Alcaide 7/6 6/4.

Mecz na pewno był trudny ze względu na warunki, czyli przede wszystkim mocno wiejący wiatr, a także słońce, które z jednej strony oślepiało przy wysokich piłkach. Oczywiście warunki były takie same dla obu par, ale wprowadzało to więcej nieprzewidywalności w grze. Wydaje mi się, że o ostatecznym wyniku zadecydowało lepsze przystosowanie się do tych warunków po naszej stronie, a także bardzo dobrze funkcjonujący smecz, który odbierał przeciwnikom komfort grania bezpiecznych lobów. – ocenia Maciej Naduk.

W drugiej rundzie rywalami naszej pary będą Holendrzy – Werner Lootsma / Bart Van Opstal. Mecz zaplanowany jest na piątek na godzinę 16:30.

Równocześnie na korcie rywalizować będą nasze panie. Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska rozpoczną walkę w turnieju od drugiej rundy. Mistrzynie Polski nie miały szczęścia w losowaniu. W swoim pierwszym meczu zmierzą się z rozstawionymi z dwójką Hiszpankami – Loreną Vano i Loreną Alonso De Lera.