//Kadra trenuje w Alicante
Reprezentacja-Polski-w-Padlu

Kadra trenuje w Alicante

Kadra Polski w Padlu od wczoraj przebywa na zgrupowaniu w Alicante, gdzie przygotowuje się do występu na Igrzyskach Europejskich.

W JMB Padel Academy swoje umiejętności szlifują: Aleksandra Rosolska, Zofia Piórkowska, Basia Maciocha, Hania Albowicz, Patrycja Koźluk, Mateusz Lipiński, Maciej Naduk, Jerzy Janowicz, Marcin Maszczyk i Oskar Górka. Trenerem i koordynatorem wyjazdu jest Władek Średniawa, były reprezentant Polski. Trenerem zagranicznym, który prowadzić zgrupowanie na miejscu jest Jordi Munoz Baixas.

Za nami emocjonujące rozgrywki, które wyłoniły reprezentację na IE2023. Teraz pierwsze profesjonalne zgrupowanie przy wsparciu Ministerstwa Sportu. Mam nadzieję, że duch walki naszej najlepszej ósemki z naszym małym wsparciem, doprowadzi nas do rynku w Krakowie. To tam rozegrany zostanie finał European Games 2023. – mówi prezes zarządu Polskiej Federacji Padla, Marcin Potrzebowski.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu w ramach projektu „Program wspierania sportów nieolimpijskich poprzez dofinansowanie przygotowania i udziału zawodników we współzawodnictwie międzynarodowym w 2023 roku.”