//Joński i Wawrzeniecki najlepsi w NOX Liga Mexicano
Dominik Joński

Joński i Wawrzeniecki najlepsi w NOX Liga Mexicano

Dobiegła końca pierwsza edycja NOX Liga Mexicano, organizowana wspólnie przez klub Interpadel oraz markę NOX. Ostateczny triumf w swoich kategoriach odnieśli: Dominik Joński (B1/B2) i Damian Wawrzeniecki (B3/C).

NOX Liga Mexicano to cykl czterech turniejów padla, rozgrywanych w sobotnie poranki w formacie Mexicano. W każdym z turniejów zawodnicy walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej. A było, o co walczyć. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali vouchery od firmy NOX, nagrody rzeczowe oraz vouchery na darmową grę w klubie Interpadel.

W kategorii B1/B2 triumfował Dominik Joński. Drugie miejsce zajął Dawid Laskus, a trzecie Damian Mularczyk, który zdołał stanąć na podium, pomimo opuszczenia jednego z turniejów cyklu.

Uważam, że Mexicano to fajna formuła gry w padla, ponieważ można poznać bliżej ciekawych ludzi, którzy mają podobne pasje do Ciebie. Poza tym gra polega na zdobywaniu małych punktów, które liczą się później do klasyfikacji generalnej w danym dniu, więc każdy punkt/piłka jest ważna i nieraz była sytuacja, kiedy jednym punktem ktoś prześcignął rywala. Motywuje to do szanowania każdej piłki. – ocenia Dominik Joński (na zdjęciu głównym).

Wygrał trzy z czterech turniejów cyklu

W kategorii B3/C najlepszy okazał się Damian Wawrzeniecki⁣. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Paweł Malewicz, a trzecie Piotr Dudkiewicz.

Formuła czterech cotygodniowych turniejów była fajna i angażująca. Podobało mi się też samo mexicano, które chyba faktycznie generuje bardziej zacięte mecze niż americano. Jestem zadowolony ze zwycięstwa. Padel to dla mnie głównie zabawa, ale lubię też rywalizować. Teraz czekam na kolejną edycję, żeby zagrać na poziomie B2/B1 – mówi nam Damian Wawrzeniecki, który wygrał trzy z czterech turniejów cyklu.

Format Mexicano polega na grze do 21 punktów łącznie (np. 11:10, 13:8 lub 15:6) w systemie tie break. Zawodnicy dobierani są do następnych meczów na podstawie zdobytych punktów z każdej rozgrywki. System ustawia przeciwników odpowiednio do zdobyczy punktowej.

Foto: https://www.instagram.com/interpadel_warszawa/