//Janowicz i Aitor Garcia w pólfinale
janowicz garcia

Janowicz i Aitor Garcia w pólfinale

Znakomicie wygląda współpraca Jerzego Janowicza z Hiszpanem Aitorem Garcią. Polsko-hiszpańska para odniosła dwa zwycięstwa i zameldowała się w półfinale turnieju FIP RISE w Zurychu.

Partnerem Janowicza jest niezwykle doświadczony zawodnik, który na swoim koncie ma blisko 300 rozegranych spotkań w profesjonalnej karierze. Obecnie znajduje się na 90. pozycji w światowym rankingu. Zazwyczaj gra po lewej stronie kortu, lecz w tej parze oddał tę pozycję dysponującemu atomowym smeczem Janowiczowi. O sile jego rażenia przekonały się w Zurychu już dwie pary.

W swoim pierwszym meczu rozstawiona z numerem piątym polsko-hiszpańska para z łatwością rozprawiła się z miejscowym duetem Ivan Lopez Munoz / Kilian Jordan 6/3 6/1. Zdecydowanie bardziej wyrównany był pojedynek ćwierćfinałowy, w którym zmierzyli się z turniejową czwórką Maxime Moreau / Mauro Agustin Salandro. Spotkanie obfitowało w wiele przełamań. Więcej spokoju w decydujących momentach meczu zachowali Janowicz z Garcią i ostatecznie wygrali 6/4 7/5.

Chcemy wygrać turniej. Nie chcemy zatrzymać się na półfinale. – krótko skwitował uśmiechnęity od ucha do ucha Jerzy Janowicz.

W dzisiejszym półfinale Jerzy Janowicz i Aitor Garcia zmierzą się z hiszpańsko – portugalską parą Manuel Prado Prego / Miguel Oliveira. Mecz rozpocznie się około 12:00. Transmisja na youtubowym kanale FIP – International Padel Federation (kliknij tutaj).