//Ćwierćfinał nie dla naszych pań
maciocha łukasiak rosolska piórkowska

Ćwierćfinał nie dla naszych pań

Obie nasze pary w turnieju kobiet zakończyły swój udział na 1/8 finału. Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska przegrały z Holenderkami Weterings / Koek (0/6 3/6), a Barbara Maciocha i Roksana Łukasiak uległy Belgijkom – Wyckaert / Mestach (0/6 1/6).

Dla Barbary Maciochy i Roksany Łukasiak był to drugi mecz w dniu dzisiejszym. Rano wygrały z Austriaczkami Barbarą Prenne i Anną Schmid 6/2 7/5. Rozstawione z numer piątym Helena Wyckaert i An-Sophie Mestach to jednak zupełnie inny poziom. Belgijki bezsprzecznie panowały na korcie, oddając Polkom zaledwie jednego gema.

Zdecydowanie widać było dużo większe doświadczenie oraz ogranie. – przyznała po meczu Roksana Łukasiak.

Walki nie podjęły również Zofia Piórkowska i Aleksandra Rosolska. Mistrzynie Polski zdobyły jedynie trzy gemy w meczu z parą z Holandii – Stephanią Weterings i Marcellą Koek.

Dla Rosolskiej to nie koniec walki o medale Igrzysk Europejskich. Jutro w parze z Jerzym Janowiczem powalczy o awans do półfinału w turnieju gry mieszanej. Ich rywalami będzie hiszpańska para Araceli Maria Martinez / David Gala, która rozstawiona została z numerem drugim.